Bądź na bieżąco!Zapisz się do naszego newslettera
i ciesz się najnowszymi informacjami
z Twojego regionu.

Od dziś będziesz wiedział(a) wszystko to, co dzieje się interesującego nie tylko w Twoim sołectwie lecz także w całej Twojej okolicy. Nie zwlekaj, zapisz się już teraz!

zapisz się
Bądź na bieżąco!
zapisz się Zapisz się do naszego newslettera i ciesz się najnowszymi informacjami z Twojego regionu.
DZIŚ:
wtorek,23 lipca
Imienieny:
Bogna, Brygida, Apolinary
dziś
pogoda_1
°C
jutro
pogoda_2
°C
Wyznacz trasę swojej podróży
1
2
<POWRÓT
"Jesteśmy bardzo zadowoleni z drogi przez Plony" - relacja z zebrania wiejskiego w Osowie Lesnym (11.09.2017 r.)
obrazek
W poniedziałek 11 września 2017 r. o godz. 18:00 odbyło się zebranie wiejskie z gościnnym udziałem Wójta Gminy Lubichowo. Spotkanie przebiegało w pełnej nieoczekiwanych zwrotów akcji atmosferze, podczas której dominowała bardzo ożywiona dyskusja. Były też drobne nieporozumienia.

Dominujące tematy na zebraniu:
* dziurawe polne drogi (os. Letnisko II, Kujawy, Plony II),
* budowa drogi asfaltowej Młynki - Osowo Leśne Centrum,
* brak wodociągu na os. Plony II,
* ograniczona widoczność z prawej strony podczas wyjazdu z drogi nr 226019G na drogę nr 2733G (skrzyżowanie w Młynkach),
* chodniki w centrum wsi.

Podczas pierwszej części spotkania z mieszkańcami wójt poinformował, że nasza wieś jest jedną z najbardziej dofinansowanych wsi w gminie Lubichowo. Łącznie w ostatnim czasie ok. 1,3 mln zł zostało przeznaczone na inwestycje w Osowie Leśnym. Budowa i poprawa dróg, chodników, dofinansowanie urządzeń w przestrzeni wiejskiej, itd. to ogromny postęp cywilizacyjny dla mieszkańców. Wpływa to korzystnie na wygląd wsi i pozytywne postrzeganie jej poza granicami. Zgromadzeni mieszkańcy kilkukrotnie przyznali, że są bardzo zadowoleni z budowanej drogi asfaltowej przez osiedle Plony. Nie zabrakło uwag czego brakuje mieszkańcom i co należy poprawić. Podziękowania otrzymał także sołtys, m. in. za nowy przystanek autobusowy w centrum wsi.

W drugiej części odbyła się debata nad funduszem sołeckim. Padło kilka sugestii jak najkorzystniej wydać najwyższą kwotę w historii przyznaną w ramach funduszu sołeckiego dla naszej wsi. Były propozycje budowy na stadionie piłkarskim zadaszenia - sceny o wymiarach w podstawie ok. 4 x 5 m oraz ułożenie płyt drogowych typu jumbo na jednej z lokalnych dróg. W wyniku braku jednomyślności doprowadzono do głosowania, w którym wybrano opcję drugą, czyli budowa drogi z płyt betonowych od drogi powiatowej nr 2704G w kierunku dawnej "małej" Szkoły Podstawowej. Po zakończeniu głosowania Wójt Gminy Lubichowo dr inż. Sławomir Bieliński, Sołtys Osowa Leśnego Pan Edward Błaszków oraz pracownik ds. rolnictwa, leśnictwa, zarządzania kryzysowego i OC (odpowiedzialny w UG Lubichowo za stan dróg) Pan Kazimierz Bieliński serdecznie podziękowali mieszkańcom za przybycie i debatę.
Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy
Dodaj komentarz

UWAGA! Dodawanie komentarzy tylko dla zarejestrowanych użytkowników. ZALOGUJ SIĘ | ZAREJESTRUJ SIĘ