Bądź na bieżąco!Zapisz się do naszego newslettera
i ciesz się najnowszymi informacjami
z Twojego regionu.

Od dziś będziesz wiedział(a) wszystko to, co dzieje się interesującego nie tylko w Twoim sołectwie lecz także w całej Twojej okolicy. Nie zwlekaj, zapisz się już teraz!

zapisz się
Bądź na bieżąco!
zapisz się Zapisz się do naszego newslettera i ciesz się najnowszymi informacjami z Twojego regionu.
DZIŚ:
sobota,15 sierpnia
Imienieny:
Maria, Napoleon, Stefan
dziś
pogoda_1
°C
jutro
pogoda_2
°C
Wyznacz trasę swojej podróży
1
2
<POWRÓT
O czym należy pamiętać przy zawarciu umowy ubezpieczenia Agrocasco?
obrazek

 

Na polskim rynku kilka zakładów ubezpieczeń oferuje ubezpieczenie Agrocasco. Ochroną ubezpieczeniową może być objęty sprzęt rolniczy taki jak: ciągniki rolnicze, kombajny rolnicze, siewniki, sieczkarnie polowe, rozrzutniki, ładowarki wykorzystywane w rolnictwie, prasy, agregaty uprawowe, sadzarki i glebogryzarki ciągnikowe, kultywatory, kosiarki, opryskiwacze, rolnicze przenośne suszarnie do zboża i kukurydzy, środki transportowe bez własnego napędu (przyczepy, naczepy itp.) i inne maszyny rolnicze.


Czy umowa ubezpieczenia chroni przed szkodą w każdym przypadku?
W podstawowym zakresie sprzęt rolniczy ubezpieczony jest od szkód powstałych wskutek zdarzeń losowych, czyli ryzyk wymienionych i zdefiniowanych w ogólnych warunkach ubezpieczenia np. od pożaru, wybuchu, zderzenia się maszyny rolniczej (sprzętu) z osobami, zwierzętami lub przedmiotami, uderzenia pioruna, huraganu, obsuwania się ziemi, zalania, powodzi, gradu lawiny, deszczu nawalnego czy od upadku statku powietrznego. Zakres ochrony może być rozszerzony o uszkodzenie lub kradzież sprzętu rolniczego.
Taki zakres proponuje większość zakładów ubezpieczeń. Ale czy taki zakres ochrony jest wystarczający? I na co należy zwrócić uwagę przy porównywaniu ofert i jak wybrać tę najbardziej dopasowaną do potrzeb.
Umowa ubezpieczenia winna gwarantować maksymalną ochronę ubezpieczeniową przed negatywnymi skutkami nieprzewidzianych zdarzeń, łącząc możliwość ubezpieczenia szerokiej gamy ryzyk, zarówno ogniowych i innych zdarzeń losowych, kradzieżowych, a także awarii sprzętu rolniczego. Dlatego też przy wyborze odpowiedniej oferty nie należy kierować się głównie wysokością składki. Warto także posiadać gwarancję zwrotu kosztów akcji ratowniczej związanej ze zdarzeniem losowym.


Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych wychodzi naprzeciw powyższym oczekiwaniom właścicielom sprzętu rolniczego. Oferta naszego Towarzystwa przewiduje bardzo szeroką ochronę ubezpieczeniową w sprzęcie rolniczym na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Odpowiadamy za szkody spowodowane wszystkimi zdarzeniami losowymi, czyli chroniące od skutków wystąpienia wszelkich ryzyk (często nie dającymi się przewidzieć) z wyjątkiem tych, które zostały jednoznacznie wyłączone w ogólnych warunkach ubezpieczenia. Ochronę ubezpieczeniową można także rozszerzyć o dodatkowe ryzyka takie jak kradzież sprzętu rolniczego z siedliska i poza siedliskiem oraz o szkody spowodowane awarią tego sprzętu.
W przypadku szkód częściowych proponujemy także zniesienie konsumpcji sumy ubezpieczenia, co oznacza, że suma ubezpieczenia przez okres ubezpieczenia nie ulegnie pomniejszeniu o wypłacone odszkodowania.
Towarzystwo ponosi również odpowiedzialność ubezpieczeniową za szkody w sprzęcie rolniczym powstałe w czasie akcji ratowniczej prowadzonej w związku z wystąpieniem zdarzenia objętego umową ubezpieczenia, a także pokrywa udokumentowane koszty wynikające z zastosowania dostępnych Ubezpieczonemu środków w celu zmniejszenia powstałej szkody w tym sprzęcie i zabezpieczenia bezpośrednio zagrożonego sprzętu przed szkodą oraz udokumentowane koszty uprzątnięcia pozostałości po szkodzie.


Serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszym przedstawicielem i do skorzystania z naszej oferty.

 

Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy
Dodaj komentarz

UWAGA! Dodawanie komentarzy tylko dla zarejestrowanych użytkowników. ZALOGUJ SIĘ | ZAREJESTRUJ SIĘ