Bądź na bieżąco!Zapisz się do naszego newslettera
i ciesz się najnowszymi informacjami
z Twojego regionu.

Od dziś będziesz wiedział(a) wszystko to, co dzieje się interesującego nie tylko w Twoim sołectwie lecz także w całej Twojej okolicy. Nie zwlekaj, zapisz się już teraz!

zapisz się
Bądź na bieżąco!
zapisz się Zapisz się do naszego newslettera i ciesz się najnowszymi informacjami z Twojego regionu.
DZIŚ:
sobota,15 sierpnia
Imienieny:
Maria, Napoleon, Stefan
dziś
pogoda_1
°C
jutro
pogoda_2
°C
Wyznacz trasę swojej podróży
1
2
<POWRÓT
Festyn w Osowie Leśnym
obrazek
Festyn rodzinny w Osowie Leśnym, który odbył się 20 sierpnia br. był kwintesencją udanego, świetnego rodzinnego spotkania mieszkańców oraz gości tej niewielkiej urokliwej miejscowości położonej w południowej części powiatu starogardzkiego. Organizatorzy z kierownikiem Gminnego Ośrodka Kultury w Lubichowie panem Franciszkiem Lewickim zadbali o każdy najmniejszy nawet szczegół imprezy. Pogoda jak najbardziej dopisała, choć przez moment nad boiskiem piłkarskim, gdzie odbywał się festyn zawisły ciemne chmury, jednak nie spadła z nich nawet jedna kropla deszczu. Rozbawione i rozśpiewane tłumy, które gęstniały z każdą godziną, stanowią najlepszą ocenę imprezy.

Już przed godziną 16 boisko zaczynało tętnić życiem kupców i handlowców. Na stoiskach można było znaleźć rękodzieła lokalnej artystki Ewy Wodzikowskiej działającej na co dzień pod szyldem Stowarzyszenia Inicjatyw Kulturalnych All Art w Starogardzie Gdańskim, były cukierki odpustowe i zabawki dla dzieci od sprzedawców z Jabłowa, popcorn robiony na miejscu, wata cukrowa, a także monstrualnych rozmiarów dmuchany zamek zjeżdżalnia dla najmłodszych.
Festyn oficjalnie rozpoczął się o godzinie 17:00 przywitaniem zgromadzonych gości i mieszkańców, a zaraz potem niezapomniane jednoosobowe show pokazał znakomity iluzjonista Andrzej Szubert, który nawiązał niesamowitą relację z najmłodszymi uczestnikami festynu zgromadzonymi przed sceną. Dorośli również czynnie uczestniczyli w pokazie magii. Emocje (choć nie wszystkie), jakie towarzyszyły występowi magika oddaje film opublikowany na portalu YouTube pod nazwą "Festyn w Osowie Leśnym / Chcieliście królika". Po ponad godzinnym pokazie iluzji nastąpiła przerwa na Mszę Świętą odprawianą w Ośrodku Duszpasterskim pod przewodnictwem księdza proboszcza Adama Kapelusza z parafii Borzechowo. Po zakończeniu mszy, około godz. 19:00 swój popis kabaretowy wykonał znany i lubiany kabareciarz Henryk Sadowski. Po godzinie 20-ej zaczęła się prawdziwa zabawa taneczna przy dźwiękach lubichowskiego zespołu Second Heaven, który poderwał do tańca nawet największego malkontenta. Nazwa zespołu w tłumaczeniu z języka angielskiego oznacza "drugie niebo", i tak właśnie było za sprawą przepięknego nieziemskiego głosu wokalistki oraz wspaniałego akompaniamentu pozostałych członków zespołu. Najważniejszym atutem występu bandu było to, że przez cały czas (6 godz. non stop) grali całkowicie na żywo.

Organizatorzy (Sołtys, Rada Sołecka, Koło Gospodyń Wiejskich, Ochotnicza Straż Pożarna w Osowie Leśnym) składają podziękowanie wszystkim sponsorom,dzięki którym największa tego typu impreza masowa w Osowie Leśnym udała się znakomicie. Festyn rodzinny A.D. 2016 przeszedł już do historii, ale myślimy o przyszłorocznym festynie, na który już dziś serdecznie wszystkich zapraszamy.
GALERIA ZDJĘĆ
Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy
Dodaj komentarz

UWAGA! Dodawanie komentarzy tylko dla zarejestrowanych użytkowników. ZALOGUJ SIĘ | ZAREJESTRUJ SIĘ