Bądź na bieżąco!Zapisz się do naszego newslettera
i ciesz się najnowszymi informacjami
z Twojego regionu.

Od dziś będziesz wiedział(a) wszystko to, co dzieje się interesującego nie tylko w Twoim sołectwie lecz także w całej Twojej okolicy. Nie zwlekaj, zapisz się już teraz!

zapisz się
Bądź na bieżąco!
zapisz się Zapisz się do naszego newslettera i ciesz się najnowszymi informacjami z Twojego regionu.
DZIŚ:
sobota,15 sierpnia
Imienieny:
Maria, Napoleon, Stefan
dziś
pogoda_1
°C
jutro
pogoda_2
°C
Wyznacz trasę swojej podróży
1
2
<POWRÓT
Sołtys to brzmi dumnie
obrazek

W Koninie w dniu 11 marca odbyły się obchody 25-lecia Samorządności połączone z Dniem Sołtysa, w których wziął udział Prezydent RP Bronisław Komorowski oraz 800 sołtysów i członków rad sołeckich z całej Polski. Uroczystości zorganizowało Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów.


Prezes Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów, senator Ireneusz Niewiarowski, powitał pana Prezydenta oraz zaproszonych gości reprezentujących instytucje wspierające sołtysów, sołectwa i obszary wiejskie od pierwszych lat transformacji, w tym panią Ewę Stachurę-Kruszewską Prezesa Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW”. Podkreślił konieczność dalszych działań służących budowaniu wzajemnego zaufania i umiejętności współpracy na wszystkich poziomach życia publicznego tak, aby wieś polska i obszary wiejskie mogły się godnie rozwijać, pomnażać swoje dobro oraz budować kapitał społeczny.


-Rolnictwo i gospodarka rolna tworzą szczególny klimat wsi, ale polska wieś musi być w coraz mniejszym stopniu postrzegana przez pryzmat rolnictwa. Jej problemy nie są tożsame z problemami gospodarki rolnej – powiedział prezydent Bronisław Komorowski. Mówił również o pobudzaniu aktywności społecznej na poziomie sołectwa i lokalnej wspólnoty.
-Uhonorowanie sołtysów obecnością przez pana Prezydenta traktujemy jako wyróżnienie i docenienie codziennego trudu, społecznej pracy ponad 40 tysięcy sołtysów w kraju – podziękował prezes KSS Ireneusz Niewiarowski.

 

List Gratulacyjny

 

Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW” od lat współpracuje z Krajowym Stowarzyszeniem Sołtysów na mocy umowy o utworzeniu Związku Wzajemności Członkowskiej "SOŁECTWO", który umożliwia sołtysom, byłym sołtysom, członkom rad sołeckich i członkom Stowarzyszeń sfederowanych w KSS korzystanie z ochrony ubezpieczeniowej opartej na zasadzie wzajemności.

Podczas Dnia Sołtysa w Koninie, w kuluarach Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW” zaprezentowało swoją bogatą ofertę ubezpieczeniową kierowaną do sołtysów, członków rad sołeckich, rolników i pozostałych mieszkańców wsi. Konsultanci TUW „TUW” indywidualnie odpowiadali na pytania uczestników spotkania dotyczące wzajemności ubezpieczeniowej, a także zasad funkcjonowania ZWC „SOŁECTWO”.

Istotą ZWC „SOŁECTWO” jest wspólnota interesów jej członków, którzy dbają o poprawność i realizację kontraktów ubezpieczeniowych tak, aby końcowy wynik był korzystny dla związku. Członkowie ZWC „SOŁECTWO” mają także znaczący wpływ na kreowanie swoich potrzeb ubezpieczeniowych, jak również decydują o sposobie wykorzystania nadwyżki finansowej. Nadwyżka ta nie wypływa ze wsi, lecz mądrze zadysponowana przez członków ZWC „SOŁECTWO” zwiększa ich bezpieczeństwo i pomnaża dochody, na przykład poprzez obniżenie składki członkowskiej w kolejnym roku działalności. Możliwość współdecydowania o finansach i kierunkach działania towarzystwa powoduje, że wzajemność ubezpieczeniowa od stuleci jest tak popularna w wielu krajach Europy Zachodniej i Ameryce Północnej nie tylko w rolnictwie, lecz także w korporacjach pracowniczych lekarzy, pielęgniarek czy prawników.

Wielu sołtysów oraz inne osoby uprawnione do członkostwa w ZWC „SOŁECTWO” dopytywało się, w jaki sposób można do niego się zapisać. Jeżeli nie jest się jeszcze członkiem Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW”, a chce się uczestniczyć w tworzeniu Związku Wzajemności Członkowskiej „SOŁECTWO”, trzeba najpierw wypełnić Deklarację Członkowską TUW „TUW” oraz zawrzeć określoną umowę ubezpieczenia. Jeżeli jest już się członkiem Towarzystwa i ma się w nim zawarte określone umowy ubezpieczenia, to wystarczy tylko złożyć oświadczenie woli o przystąpieniu do ZWC "SOŁECTWO". Najlepiej zrobić to przy wznawianiu umowy ubezpieczenia. Aby zostać członkiem Związku Wzajemności Członkowskiej „SOŁECTWO należy mieć zawarte z Towarzystwem jedno z trzech następujących ubezpieczeń: obowiązkowe ubezpieczenie budynków, Bezpieczna Zagroda lub Bezpieczna Rodzina.

Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW” od 25 lat wspiera sołtysów i ich rodziny we wzajemności ubezpieczeniowej, a od jesieni ubiegłego roku jest również instytucją partnerską w ogólnopolskim programie Karta Dużej Rodziny wpisując się w program pomocy rodzinom wielodzietnym, których tak wiele mieszka na wsi.

Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy
Dodaj komentarz

UWAGA! Dodawanie komentarzy tylko dla zarejestrowanych użytkowników. ZALOGUJ SIĘ | ZAREJESTRUJ SIĘ